Ginklas savigynai

Ginklai savigynaiJau praėjo laikai, kai ginklas buvo pagrindinis vyro atributas, asmenybės sureikšminimo dalykas. Tokia mada buvo populiari tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę, bet tai buvo natūrals procesas - sovietiniais laikais net pagalvoti, kad civilis gali turėti šaunamąjį ginklą, revolverį ar pistoletą, jį nešiotis, buvo neįmanoma. Išimtis buvo taikoma tik tam tikriems medžiotojams, bet apie ginklą savigynai niekas net negalejo galvoti. Po sovietinių laikų buvo priimti atitinkami įstatymai, įteisinantys ginklų savigynai įsigijimą bei naudojimą.

Kur galima įsigyti ginklą savigynai?

Pistoletais ir revolveriais mūsų šalyje turi teisę prekiauti vienintelė įstaiga – ginklų parduotuvė prie LR ginklų fondo Vilniuje, Linkmenų g. 26, tel. 275 0712. Lygiavamzdžiais ar graižtviniais medžiokliniais šautuvais gali prekiauti ginklų parduotuvės, turinčios šiai veiklai vykdyti reikalingas licencijas. Šių įmonių sąrašą taip pat galima rasti Viešosios policijos biuro interneto svetainėje.

Kokį ginklą geriausia įsigyti?

Kiekvienas asmeniškai nusprendžia kokį ginklą geriau nusipirkti: lygiavamzdį medžioklinį šautuvą, pistoletą ar revolverį. Prieš įsigyjant ginklą patariama apsilankyti šaudykloje ir pašaudyti iš įvairiausiu ginklų. Taip galima išsiaiškinti, kuris ginklas labiausiai "prilimpa" prie vieno ar kito žmogaus rankų, yra lengviau valdomas patogiausias.

Revolverių ir pistoletų kainos svyruoja nuo 600 litų iki 5500 litų. Atitinkamai skiriasi ir ginklo kokybė. Iš pistoletų drąsiai galima rekomenduoti "Sig Sauer" ar "Beretta" pistoletus. Tai tikrai žinomų gamintojų, laiko patikrinti, kokybiški ginklai.

Kokį ginklą savigynai galima įsigyti?

Ne jaunesni kaip 25 metų amžiaus Lietuvos Respublikos piliečiai savigynai gali nusipirkti vieną revolverį ar pistoletą, ne didesnio kaip 9 milimetrų kalibro. Medžioklinį šautuvą savigynai gali nusipirkti ne jaunesni kaip 18m amžiaus Lietuvos Respublikos piliečiai bei ir užsieniečiai, kurie turi leidimą gyventi nuolatos Lietuvoje. Vienas asmuo savigynai negali turėti daugiau nei dviejų ginklų savyginai, kai vienas iš jų yra revolveris ar pistoletas, o kitas lygiavamzdis šautuvas.

Ginklą savigynai galima nusipirkti iš civilinių ginklų kategorijų. Pagal galiojančiųs šaudmenų ir ginklų kontrolės įstatymų kodeksus, kurie nuo rugsėjo 1 dienos turėtų pasikeisti naujaisiais šaudmenų ir ginklų kontrolės įstatymo kodeksais, ginklai yra skirstomi į civilinius ginklus, vardinius ginklus, kovinius ginklus ir tarnybinius ginklus. Ne visi vienodus ginklus gali įsigyti.

Leidimai revolveriui ar pistoletui yra išduodami nešiojimuisi ir laikymui, o lygiavamzdis šautuvas turi būti laikomas patalpoje arba tam tikrame seife. Lygiavamzdžius šautuvus pervežti ar pernešti iš vienos vietos į kitą galima tik nustatyta tvarka.
Data: 2009-11-19

Apklausa

Jūsų nuomone, efektyviausia apsaugos priemonė nuo vagių: